Sektorlog.com

80 Milyar Euro Bütçeli Horizon2020 ‘den Siz De Payınızı Alın

80 Milyar Euro Bütçeli Horizon2020 ‘den Siz De Payınızı Alın
87 views
13 Kasım 2018 - 16:54

Horizon 2020 Nedir?

Avrupa Birliği’nin bilimsel ve uygulamalı araştırma, geliştirme ve inovasyon projelerine destek olmak üzere oluşturduğu HORIZON 2020 Hibe Programı, dünyanın en yüksek bütçeli hibe programıdır. Türkiye’nin €451 milyon Euro katılım payı vererek dâhil olduğu HORIZON 2020 Hibe Programı, ülkemiz araştırmacılarına yeni ufuklar ve fırsatlar sunmayı hedefliyor.

Horizon2020 içerisinde bulunan proje çağrılarına Türkiye’den üniversiteler, akademisyenler, araştırma merkezleri, büyük sanayi kuruluşları, KOBİ’ler, Ar-Ge merkezleri, bilim insanları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, TGB’ler, TTO’lar, kalkınma ajansları, teknoloji tabanlı girişimciler, uluslararası örgütler, ve bireysel araştırmacılar katılabilmektedir.

2004-2020 arasında gerçekleştirilen Horizon 2020 bünyesinde bugüne kadar toplamda 19663 proje yer alırken Türkiye’nin içerisinde yer aldığı proje sayısı 427 civarındadır. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu 427 projede ise Türkiye’nin rolü, büyük oranda proje ortaklığı oldu. Başka bir değişle Türkiye, kendi ürettiği projelerle Horizon 2020’de yer almak yerine diğer ülkelerden çıkan projelerin bir parçası olarak proje ortağı olarak konumlanmış durumda.

Türkiye Horizon 2020 ‘de Hak Ettiği Noktada Değil!

Türkiye’nin 2004 ‘te yer aldığı Horizon 2020 programında daha başarılı olabilmesi, Türkiye’nin bu inovasyon yarışında ön sıralarda yer alabilmesi ve ülkemizden çıkan proje fikirlerini gerek Türkiye gerekse Avrupa Birliği ülkelerinde güçlü bir şekilde pazarda yer alabilmesi adına Monopolist olarak Horizon 2020 konusunda tam destek vererek bu kötü gidişata bir son vermeyi hedeflemekteyiz.

Türkiye’nin ar-ge konusundaki yatırımları, akademik araştırmaları, bireysel girişimlerinin, kobi çalışmalarının azımsanmayacak sayıda olduğunun bilinciyle Monopolist olarak Horizon 2020 ‘de yer almak isteyen herkese Horizon 2020 proje yazımı, teşvik danışmanlığı, dış kaynak kullanımı, stratejik planlama, proje yönetimi ve girişimcilik alanlarında eğitimler ve danışmanlık vermekteyiz.

Türkiye’den çıkan inovatif proje fikirlerinin mali sorunlar ve doğru yönlendirilmemesi sebebi ile yok olup gitmemesi, ar-ge merkezlerinin daha fazla bütçe ile çok daha iyi işlere imza atması, bilim insanlarının tüm dünyada ses getirecek çalışmalarına, bütçe sorununu aşarak odaklanabilmesi ve daha güçlü bir Türkiye için en kısa sürede görüşmek dileğiyle…

Sizleri ve çalışmalarınızı Monopolist’e bekliyoruz.

Monopolist

Ana Sayfa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.